Hraničářův učeň- Rozvaliny Gorlanu

Napsal Knihamagickyskvost.blogerka.cz (») 30. 1. 2010 v kategorii Fantasy, přečteno: 2945×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinehranicaruv-ucen.jpg

Hraničářův učeň
Rozvaliny Gorlanu

Will byl jeden z pěti dětí, kteří žili na hradě v sirotčinci. Každý z nich ztratil rodinu ve válce a tak baron chtěl poskytnout těmto dětem obydlí a stravu. Každé dítě vědělo jaký byl jejich otec a co dělala jejich matka.

Jen Will neveděl nic. Byl z nich nejmenší a nejhubenější. Neměl nadání jako měli ostatní. A to ho velie rmoutilo, protože nadešel den, kdy si každého z nich měl vybrat nějaký misrt pro jistý obor. Ale Will se bál, neměl tolik síly jako Horác, a to ho štvalo, neboť si myslel, že jeho otec byl slavným rytířem a chtěl být jako on ale bez síly ho na vojenskou školu nevemou. Ani neuměl vařit jako Jenny, neměl právnické zkušenosti a neuměl psát jako George a neměl ani diplomatické chování jako Alyss.

Všichni už měli svůj obor jistý. Pouze Will se děsil toho, co ho čeká. Když přišli před barona, Will byl poslední ke kterému se dostal aby mu udělil práci. Nikdo ho však nechtěl. V kuchyni ho nechtěli, na písařství ani na diplomacii se nehodil a na vojnu byl malý. Najednou se od někud vynořil hraničář. O hraničářích se říkalo, že jsou divný a nevyzpytatelní a nikdy je nikdo neviděl.

Jmenoval se Halt. Byl to právě on, kdo chtěl Willa jako učně. Protože si všiml jeho nadání skrývat se do stínů, velmi obratně šplhat, být velmi tichý a přesně takové schopnosti potřebuje hraničář, při tajném prozkoumávání a zjišťování informací pro království.

Stal se jeho učňěm, nejdřív nerad ale pak si uvědomil, že je vážně dobrý a že ho baví být hraničářem. Mezi tím si i Horác na vojně vedl velmi dobře co se týkalo výcviku. Ale zasedla si na něj skupina tří chlapců ze staršího ročníku a šikanovali ho. Horác to ale nikomu neřekl, protože si myslel, že by ho odsoudili za to, že žaluje. Nevěděl však, že na vojně je šikonování trestné.

Pak když chtěli ti šikanátoři zaútočit i na Willa, Horác mu přispěchal na pomoc. Pak když nebyli nad Horácem v přesile, je všechny přemohl a dal jim zavyučenou. Halt jim pomohl a řekl baronovi o jejich šikaně. Okamžitě byli vyhozeni z vojenské školy.

Pak se ale roznesla zpráva, že Morgarath, který jednou zaútočil na království, se chystá k další válce. A k ní chce použít dva wargaly. Zvířata velmi nebezpečná a skoro neporazitelná. A tak je Will s Haltem a Gilanem (prvním Haltovým učněm) pronásledují aby je přemohli. Halt je v nebezpečí. Wargalové už ho skoro dostali, když dorazí Will s druřinou rytířů. Njelepší zásah má však Will. Sám zabije jednoho wargala. Oba dva jsou poraženi.

 Will se dozvídá pravdu o své otci, který nebyl slavným rytířem, ale tím nejodvážnějším člověkem, kterého Halt kdy potkal.

Ale tímto dílem válka nekončí...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
iwuli z IP 88.83.235.*** | 30.10.2011 12:46
Ahojky nechtěli byste někdo odkoupit téměř nové díly Hraničářova učně 2,4,9,10?Klidně i jednotlivě.
Samozřejmě vystavím nabídku přes aukro,kde to všechmo hlídají. Cena dohodou.
Ozvěte se na e-mail. smile
Díky
Lills z IP 78.98.47.*** | 7.5.2012 18:59
Ahojte všetci ! Najprv chcem povedať, že to tu máte veľmi veľmi pekné, veľa užitočných rád pomohlo dokonca ja mne. Chcela by som Vás poprosiť o to, či by ste si nemohli kliknúť na môj blog. Práve začína a potrebuje sa nejako rozbehnúť... Veľmi Vám ďakujem! Lills  www.meandmymind.webnode.sk


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a jedenáct