Stmívání

Napsal Knihamagickyskvost.blogerka.cz (») 23. 1. 2010 v kategorii Fantasy, přečteno: 2626×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinestmivani.jpg

SÁGA STMÍVÁNÍ- první díl

Stephenie Meyerová

•stručný děj úchvatného příběhu o lásce, bolesti a tajemství

STMÍVÁNÍ

Isabella Swanová je mladá dívka, která bydlí se svou matkou René a jejím novým přítelem Philem ve Phoenixu. Milovala to velikánské město a neustále svítící slunce odrážející se od její sněhobílé pokožky, která kontrastovala s jejími dlouhými hnědými vlasy. Udělá rozhodnutí, které změní celý její život. Odstěhuje se ke svému otci Charliemu, protože nechce aby s ní matka zůstávala doma zatímco Phil bude jezdit po bassebalových trénincích.

Stěhuje se do Forks. Nelíbí se jí tu, sluníčko je zahaleno věčným příkrovem mraků a neustálý déšť smáčí stromy porostlé mechem. Hned co dorazí čeká jí nepříjemná záležitost, zapsat se do nové školy kde bude spousta nových lidí. První den po ní všichni pokukují, dívka z velkoměsta a dcera policejního ředitele je novinkou pro všechny. Ujme se jí chlapec Mike a seznámý jí se svými kamarády Jessikou, Angelou a Erikem. Bella s nima obědvá u stolu a seznamuje se s novými lidmi, když její pozornost přitáhne skupinka nových příchozích. Bella se ptá Jessiky kdo jsou, ta jí postupně řekne jména obu děvčat a tří kluků. Bella je uchvácená jejich vzhledem, bílou dokonalou kůží, ladným pohybem a podobností bohů. Nejvíce ji přitahoval nejmladší chlapec s bronzovými vlasy-Edward. Ten samý den se s ním znovu potkala. Při hodině biologie ale něco se změnilo, jakmile si přisedla k němu do lavice znechuceně se obrátil a v tu chvíli vypadal jako by ji od srdce nenáviděl. Celou hodinu přečkala napjtá v očekávání že se něco stane ale hned co zazvonil zvonek Edward se dostal neuvěřitelnou rychlostí ke dvařím a byl pryč.

Druhý den se Bella rozhodla promluvit si s Edwardem a zjistit co mu na ní vadí, problém byl v tom, že nebyl ve škole. Nebyl tam ani další den i ten následující. Bella už si začínala myslet, že přešel kuli ní na jinou školu ale pak ho opět uviděla na obědě. Vzpomněla si na následující hodinu. Hodina biologie, na které se má opět setkat s Edwardem. Čeká ji ale překvapení. Edward se ji představí a celou hodinu si s ní povídá o tom proč je ve Forks.Byl nový den, když se vydala ve svém náklaďáčku do školy. Když dojela na ono místo a vystoupila z vozu stalo se několik věcí najednou. Viděla Edwarda na druhé straně parkoviště a pak černé auto které se ve smyku řítilo proti ní a ona nevěděla jak se mu vyhnout. Najednou dopadla na zem. Edward na ni skočil a ona dopadla na zem a tak se spolu s Edwardem vyhnuli smrtelné srážce. Odvezli je do nemocnice. Bella, která nemohla uvěřit tomu že se k ní tak rychle Edward dostal a rukou zadržel dodávku a zachránil jí život, chtěla odpovědi na spoustu otázek. Ale Edward jí nic neřekl a od té doby se s ní nebavil.

Opět se vídali jen na hodinách biologie a nepromluvili spolu až jednoho dne kdy k jejich stolu přišel Mike. Bellin kamarád, který ji zrovna přišel pozvat na ples. Bella odmítla a Edwarda přemohla zvědavost a tak se zeptal co má v plánu. Na dlaší hodině biologie Edward nebyl. Zrovna se určovali krevní kupiny a Bella jakmile uviděla krev omdlela a Mike ji měl odnést na ošetřovnu. Jakmile byli venku Edward přispěchal ze svého auta aby Belle pomohl. Jednou jela Bella s kamarádama na pláž. Tam potkala kluka, který bydlel v rezervaci. Jmenoval se Jacob Black. Vyprávěl jí historky o vlkodlacích a  o jejich nepřátelích o rodině Cullenových, o Edwardovo, kteří byli nepřátelé jejich kmenu. Ikdyž to byli jen staré báchorky, Bella si vzpomněla na Edwardovu rychlou reakci, když ji zachránil před dodávkou, tím že ji odstrčil holýma rukama. Strávila pak hodně času hledáním na interetu, některé historky, když narazila na upíry. Začínala si myslet, že je Edward upír.

Poté jela s holkama do Port Angeles, tam je nechala zkoušet si šaty na ples a šla do knihkupectví. Cestou se ztratila a narazila na partů mladých kluků. Začali ji pronásledovat. Už ji skoro měli. Pak se ale přiřítilo auto. Z něho vyskočil Edward a zachránil ji. Ten večer pak strávili celý spolu a Bella konečně zjistila že Edward je opravdu upír. Edward se o ní bál, vždy když s ní byl tak měl chuť okusit její krev ale zas si nedokázala představit, že by měl být bez ní. Oba poznali, že k sobě něco cítí. Blížil se ples ale Bella neuměla moc tancovat, navíc byla celkem nemotorná a při velkém množství pohybu zakopávala a padala. Vymluvila se, že jede do Seattlu. Edward chtěl jet s ní ale nakonec zustala ve Forks a Edward ji vzal na krásnou louku do lesa o které nikdo neveděl. A tam ho Bella poprvé uviděla na slunečním světle. Jeho pokožka zaříla jako by byla posetá diamanty. Stle ji rozmlouvala aby se od něj držela dál, že jí může být nebezpečný. Ale ona nechtěla, byla do něj nesmírně zamilovaná. Milovala všechno co dělal. Jeho hlas pro ní byl jak hlas anděla. Edward jí pak nedokázal dál přesvědčovat. Její vůně ho přitahovala, ale ne jenom jeho žíznivost ho k ní vázala ale i nově nabytý pocit, který nikdy v životě nepoznal. Pak se k ní Edward naklonil a políbil jí, Bella která byla už jen při jeho dotyku vrušen, že přestala i dýchyt silně ho objala a zuřivě mu polibek vracela. Edward se od ní musel odtáhnout aby ovládl svou reakci a aby ji náhodou neublížil kdyby se ho zmocnily instiknty lovce. Pak ji odvezl domu a když šla večer spát tak se k ní vyšplhal oknem a celou noc byl s ní.

Byli spolu den co den a pak ji Edward pozval domu aby ji seznámil se svojí rodinou a poté šli všichni hrát bassebal. Celá jeho rodina byla neuvěřitelně rychlá. Všichni to byli upíři, měli silný odpal a z mety na metu běhali tak rychle, že Bella ani nepoznala kde právě jsou. Najednou však Alice, Edwardovo sestra ktérá má vidění do budoucna, vykřikla. Na mýtině se objevili tři nový upíři. Nebyli však jako Edwardova rodina Cullenovi ale pili lidskou krev. Všichni měli strach o Bellu aby nově příchozí eucítili Bellin pach. Bylo však pozdě. Jeden z upírů James se chtěl vrnout na Bellu ale ostatní mu v tom zabránili.  Edward ji pak chtěl odvést co nejdál aby utelki Jamesovi. Jenže Bella nechtěla nechat svého tatínka bez ochrany. Řekla mu, že se stěhuje zpět k matce a jela do Phoenixu. Ale lovec ji sledoval až tam. Přinutil ji aby se s ním sešla v baletní studiu. Nesměla nikomu říct, že jde za ním jinak by mohl udělat něco její matce, o které si Bella myslela, že je uvězněná Jamesem a měla strach aby jí něco neudělal. Ale její máma byla s Philem na Floridě.

Důvěřivá Bella šla do studia, s tím že jde zachrábit svoji matku. Byla to ale past a to zjistila pozdě. Edward, který zjistil co se stalo a kam Bella šla, vyrazil za ní ale ona už byla ve smrtelném nebezpečí. Když se svou rodinou dorazil do studia Bella byla zakrvácená a pokousaná od Jamese. O Jamese se postarali jeho bratři Emmet a Jasper. Edward byl u Belly, musel si vybrat buď nechá Bellu přeměnit na upírku a nebo vysaje jed z kousnutí. Ani jedno nechtěl. Nechtěl aby přišla o svůj život a bál se že když bude vysávat jed, neudrží se a vyaje všechnu její krev. Nakonec se mu to povedlo, vysál ji jed z rány a zachránil ji. Nakonec ji dostali do nemocnice. Celý tento napínavý příběh končí tím, že Bella si přeje aby ji Edward přeměnil na upírku aby s ním mohla být až navěky.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a osm